پيش به سوي از بين بردن نازيبايي ها
همان طور كه شما هم خوب مي دانيد عادت هاي قديمي ، به سختي از بين مي روند مخصوصا وقتي پاي آرايش به ميان مي آيد . اما يكي از روش هاي كه باعث مي شود خانم ها از روي ناآگاهي به سن خود بيافزايند اين است كه با آرايش هاي نامناسب چهره خود را مصنوعي مي كنند و حالتي يخ و بي روح به آن مي دهند و هيچ چيز ناراحت كننده تر از اين نيست كه به دليل آرايشي نامناسب خانمي پيرتر از سن واقعي اش نشان دهد .


اگر به دور و بر خود نگاهي بياندازيد اغلب خانم هايي را مي بينيدكه نحوه آرايش آنها مانند وقتي است كه 20 ساله بوده اند.
دليل اين امر اينست كه اين خانم ها مدتهاي طولاني به اين سبك آرايش كرده اند و حالا ديگر به آن عادت كرده و بدون توجه به بالارفتن سن، تغيير رنگ و حالت پوست تغيير حالت چشم ها و لبها و تغيير رنگ موي خود هنوز هم به همان شكل قديم آرايش مي كنند و ديگر حتي جرات تغيير رنگ " سايه چشم" خود را هم ندارند.


همواره به خاطر داشته باشيداز آنجايي كه با گذشت سن رنگ چهره تغيير مي كند و همين طور هر سال كه مي گذرد خشك تر و بي رنگ تر مي شود جعبه هاي لوازم آرايش هم بايد نسبت به نيازهاي جديدشما تنظيم شوند و يكي از راه حل هاي عملي و مناسب اين است كه از مشاور كمك بگيريد بهتر است پا را فراتر نهاده و حداقل دو بار و ترجيحا 4 بار در سال به سراغ فروشگاه هاي لوازم آرايشي برويد مطمئن باشيد اغلب اوقات چيزهاي جديدي ياد مي گيريد كه مي تواند برايتان بسيار مفيد باشد .


البته گاهي هم ممكن است نتيجه را دوست نداشته باشيد اما بايد روش هاي جديد را ياد بگيريد زيرا اين روش ها ميتوانند در آينده به شما كمك كنند و چهره اي زيبا و شاداب را براي شما به ارمغان آورند.
به شما توصيه مي كنيم وقتي به فروشگاه لوازم آرايشي مي رويد با ديدن اين همه تنوع تعجب نكنيد و بدون حركت و با حالتي مات به آنها نگاه نكنيد سوالات خود را بپرسيد و توصيه هايي را بخواهيد رنگ هاي جديد تركيبات مدرن و روشهاي تازه را امتحان كنيد و درمورد ابزاري كه براي انجام اين آرايش ها در خانه لازم است بپرسيد.


توجه داشته باشيد كه بهترين سرمايه گذاري شما براي زيبايي داشتن ابزاري صحيح و برس هايي مناسب براي كار است .
نوك انگشت هاي شما اثر دلخواه را نخواهند داشت پس براي آرايش كردن از انگشت هاي خود به عنوان اسفنج و برس هاي سايه چشم و رژلب استفاده نكنيد.
از اين به بعد وقتي به يك سالن زيبايي مي رويد مي توانيد از متخصص آرايش يا مشاور آنجا در مورد نحوه استفاده از اين وسايل بپرسيد.
به شما پيشنهاد مي كنيم وقتي كه پيش اين مشاوران مي رويد با صورت بدون آرايش و مثل گچ نباشيد و آرايش هميشگي خود را انجام دهيد زيرا دراين صورت مشاور شما از چهره اي كه معمولا دوست داريد ايده مي گيرد و به جاي اينكه بخواهد نظر خودش را بر روي شما پياده كند تا آنجا كه ممكن باشد از نظر خود شما استفاده مي كند.

 


اگر دوست داريد متفاوت به نظر برسيد به جاي اين كه از مدل هاي عجيب و غريب استفاده كنيد، بهتر است با اضافه كردن رنگي جديد به آرايش معمولي خود اين كار را انجام دهيد.
با كمك يك برس مخصوص كمي از اين رنگ جديد را بر روي پلك خود بماليد و زيبايي وحالت خاصي را به ابروهاي خود بدهيد اما هرگز از آرايشي كه با آن احساس راحتي مي كنيد زياد دور نشويد.


همچنين به شما توصيه مي كنيم رنگ رژلب خود را مثل يك عادت موروثي با شما همراه شده است تغيير دهيد.
اگر شما دوست داريد كه تغيير كنيد ولي جسارت آن را درخود نمي بينيد مي توانيد ابتدا از همان رنگ رژلب هميشگي خود استفاده كنيد و لي اين بار نوع براق تري از آن را انتخاب كنيد تا يك باره از حالت هميشگي خود خارج نشويد و با آن احساس راحتي كنيد . پس از مدتي به دلخواه خود يك رنگ جسورانه تر را درنظر بگيريدسپس يك لايه از رژلبي را كه هميشه استفاده مي كنيد بر روي لب خود ماليده و بر روي آن، يك لايه از اين رژلب جديد بماليد پس از چند روز كه از اين روش استفاده كرديد يك لايه ديگر از رژلب جديد رابرروي آن اضافه كنيد تا وقتي كه مطمئن شويد با رنگي كه استفاده مي كنيد كاملا احساس راحتي مي كنيد و اين رنگ مناسب چهره شماست .
پس از اين مي توانيد رژلب با رنگ جديد را به تنهايي استفاده كنيد وحالا ديگر كاملا متفاوت به نظر ميرسيد.


يك قانون مهم
اگر شما تابه حال، هرگز آرايش نكرده ايد، هيچ وقت براي شروع خيلي دير نيست. همه ما تمايل داريم كمتر از سن مان به نظر برسيم و آرايش مناسب دراين زمينه نقش به سزايي داشته و كمك فراواني به ما مي كند.