انتخاب رنگ مو (Hair Color Option)
در انتخاب رنگ مو ان چه كه اهميت دارد رنگ پايه اي است كه در حال حاضر موهاي شما دارند نه ان رنگي كه فكر مي كنيد مثلا 15 سال پيش يا زماني كه يك نوجوان بوديد داشتيد .

بلوند
از روشن كردن بيش از حد موها و بلوند كردن تمام موها بپرهيزيد در عوض سعي كنيد در برخي قسمت ها رگه هايي از رنگ هاي تيره نيز به كار ببريد زيرا در غير اين صورت ممكن است بيش از حد رنگ پريده و در مواردي حتي مسن تر به نظر برسيد.


معمولا رنگ هاي بلوند خيلي روشن با زمينه اي خاكستري رنگ هستند بهتر است همراه با اين رنگ ها از رگه هاي طلايي نيز به صورت تركيبي استفاده شود تا به اين ترتيب رنگ موها گرم تر و طبيعي تر به نظر ايد . رنگ موي شما بايد با رنگ چهره تان كمي تضاد داشته باشد تا به اين ترتيب صورت تان را مشخص تر نشان دهد.




                             

قهوه اي متوسط
اگر چنان چه رنگ طبيعي موهاي شما قهوه اي متوسط است براي رنگ كردن موها به قهوه اي روشن يا خرمايي اكتفا كنيد . اگر رنگ قهوه اي كاهي يا همان رنگ پاكتهاي مقوايي را انتخاب كرديد حتما از هاي لايت يا رگه هاي تيره و روشن نيز استفاده كنيد.
همچنين حتي الامكان به جاي رنگ هاي قرمز از قهوه اي مايل به خاكستري بهره ببريد چرا كه خانواده رنگ هاي قرمز عمدتا خيلي سخت با چهره سازگار شده و تنها به عده كمي از افراد مي ايد.

افراد سبزه با موهاي مشكي يا خرمايي
بهتر است اين گروه از افراد براي رنگ كردن موهاي خود از رنگي استفاده كنند كه دو تا سه درجه از رنگ طبيعي مو ان ها روشنتر است و ترجيحا براي بهتر مشخص شدن رنگ و طبيعي تر شدن انها از هاي لايت استفاده نمايند.

اين افراد هرگز نبايد رنگي تيره تراز شكلاتي و يا خرمايي براي موهاي خود به كارببرند.
معمولا هم زمان با افزايش سن و جوگندمي شدن موها پوست افت كرده و چهره بي رنگ تر به نظر مي رسد اگر موي شما نيزكم كم دارد جوگندمي مي شود و همچنان قصد داريد كه موهاي تان به همان رنگ خرمايي يا مشكي باشد به اين نكته توجه داشته باشيد كه تضاد ايجاد شده مي تواند زننده و كمي ناور جلوه كند.
از طرف ديگر موي مشكي يا موي بيش از حد تيره نيز معمولا چين و چروك ها- تيرگي حلقه زير چشم و افتادگي پوست را مشخص تر كرده و به خصوص در سنين بالا ان را بيشتر نمايان ميكنند.

اين نيز به نوبه خود دليلي است براي اين كه ترجيحا لايه هايي از رنگ هاي روشن تر را در تركيب با رنگ موي انتخابي خود به كار ببريد.
اگر چنان چه براي اثبات اين موضوع نياز به دليل و برهان داريد روي يك ليمو روباني مشكي ببنديد و سپس بار دوم اين كار را با يك روبان سفيد انجام دهيد تا به اين ترتيب تفاوت واضح بين اين دو را ببينيد و متوجه شويد كه در حالت دوم سطح ليمو نرم تر و صاف تر به نظر مي رسد.

مو قرمزها
رنگ كردن موهاي خاكستري و جوگندمي به رنگ قرمز اگر چه تا حدي يك راه حل عاقلانه براي افراد مسن تر به نظر مي رسد ولي از طرفي نيز يك راه حل نسبي به شمار مي آيد چرا كه معمولا رنگ قرمز به مشخص تر شدن هر گونه لك ، خال يا برجستگي هاي ديگر موجود در چهره كه زمينه قرمز دارند كمك كرده و آن ها را نمايان مي سازد و در اصل براي استفاده از اين رنگ بايد دقت شود كه رنگ قرمز با رنگ ومدل چشم ها و رنگ چهره متناسب باشد تا اثر استفاده از اين رنگ به طور كامل نمايان گردد.

البته استفاده از برخي تركيبات برطرف كننده كك ومك و پايه آرايش هاي خاص با بسياري از رنگ هاي قرمز سازگاري داشته ومنجر به نتيجه اي مطلوب و طبيعي مي شوند و مي توانند انتخابي مناسب براي افراد طرفدار رنگ قرمز محسوب شوند.
توصيه مي شود قبل از اينكه رنگي خاص با تاثيري قوي را براي رنگ كردن موهاي خود انتخاب كنيد حتما با آرايشگر خود مشورت نماييد