رژگونه (Blusher Tips)
رژگونه یکی از مهمترین ارکان آرایش صورت است که متاسفانه در بیشتر موارد، نادیده گرفته می شود . اما اگر خانم ها بدانندکه با استفاده از رژگونه، چه تغییرات مهمی می توانند در چهره خود ایجاد کنند، مشتری پروپا قرص آن خواهند شد.
درادامه به توضیح مختصری در این زمینه می پردازیم و شما عزیزان را با موارد استفاده از رژگونه آشنا می کنیم.

استفاده از رژگونه در موارد ضروری
در موارد ضروری که بیرون از منزل هستید و احساس نیاز به دستشویی صورت پیدا کردید هرگز نگران این نباشید که در کیف خود رژگونه به همراه ندارید. در این حالت می توانید از رژلب خود استفاده کنید فقط کافیست مقدار کمی از آن را بر روی انگشت خود قرار دهید و سپس بر روی گونه ها بمالید البته لازم به ذکر است که این کار در مورد رژلب های مایع که رنگدانه های زیادی ندارند بهتر انجام می شود.

استفاده از رژگونه در افرادی که دارای رگ های پوستی مشخص و پر رنگ هستند:
اگر رگ های پوست صورت شما مشخص است پیشنهاد می کنیم از رژگونه هایی که رنگ آن ها قرمزی می زند اجتناب کنید و به جای آن از رنگ های برنزه یا عسلی استفاده نمایید که پوست شما را مانند هلو، لطیف و زیبا می سازد.
استفاده از رژگونه در افرادی که پوست صورتشان مستعد سرخ شدن است:
اگر پوست صورت شما مستعد سرخ شدن است برای استفاده از رژگونه هیچ ترسی به خود راه ندهید.
به راحتی می توانید ابتدا با استفاده از پایه آرایش مایع یا پودر پایه آرایش، قرمزی پوست خود را کم کنید و سپس برای این که ظاهری سالم و سرزنده به صورت خود بدهید از رژگونه استفاده کنید.
بهتر است از رژگونه ای استفاده کنید که برنزه بود ه و کمی مایل به قهوه ای باشد و از رنگ های صورتی پررنگ و قرمز و رنگ هایی مانند رنگ بنفش که دارای ته رنگ آبی هستند خودداری کنید.
                           

استفاده از رژگونه در افرادی که دارای پوست های رنگ پریده هستند:
نمی خواهید پوست تان خیلی مات به نظر برسد؟
با اندکی تغییر در نحوه آرایش و استفاده از رژگونه مناسب تفاوتی بزرگتر در صورت شما پدید خواهد آمد .
افرادی که دارای پوست های رنگ پریده هستند و پوست صورت آن ها ظاهری خشک دارد با افزایش سن، با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد برای غلبه بر این مشکل شرکت های مختلف محصولاتی را تولید می کنند که در آن ها رنگدانه های منعکس کننده نور وجود دارد این رنگدانه ها می توانند نوررا از روی پوست ،منعکس کنند و به پوست بافتی بدهند که باعث مرطوب به نظر رسیدن آن می شود یعنی پوست ظاهری جوان پیدا خواهد کرد.
افرادی که پوست های رنگ پریده دارند بهتر است از این محصولات بر روی پوست خود استفاده کنند و استفاده از رژگونه را از یاد نبرند زیرا رژگونه باعث می شود وضعیت ظاهری پوست بهتر شود و ظاهر پژمرده و رنگ پریده ان ازبین برود و ظاهری جوان تر و شاداب تر به پوست ببخشد

استفاده از برس مناسب
برس های خوب کلید اصلی یک ظاهر آرایش شده حرفه ای و بی عیب و نقص هستند بنابراین به جای خریدن برس های مصنوعی برس هایی بخرید که از موهای واقعی ساخته شده اند زیرا در بیشتر مواقع برس های مصنوعی خشک هستند و رنگ ها را به خوبی درخود نگه نمی دارند .
همان طور که می دانید اغلب برس ها آن قدر بزرگ هستند که نمی توان به راحتی آن ها را درکیف کوچک آرایشی جای داد .
راه حل این مشکل بسیار ساده است کافیست دفعه بعد که خواستید برس آرایشی بخرید سایز مسافرتی آن را خریداری کنید تا به این ترتیب به راحتی درکیف آرایشی شما جا بگیرند و برای کاربردهای ظریف تر نیز ، راحتتر مورد استفاده قرار گیرند.