اشتباهات رایج در آرایش صورت

اشتباهات رایج در آرایش صورت بسیار متنوع و زیادند و تقریبا هر خانمی یک‌بار به این اشتباهات دچار شده است، اما اینکه این اشتباه در روز عروسی و مربوط به عروس باشد، کمی بیشتر از حالت عادی ناراحت کننده است. در ادامه با رایج‌ترین اشتباهات آرایشی مربوط به عروس آشنا خواهید شد که اگر کمی هوشیار باشید، می‌توانید از آن‌ها جلوگیری کنید و آرایش دلربا و جذابی در روز عروسیتان داشته باشید.

 

۱۰. آرایش پوست سنگین

یکی از مشکلاتی که عروس خانم‌ها در روز عروسی دارند، آرایش بسیار سنگین پوست صورتشان است که اجازه تنفس و داشتن حالات طبیعی را پوستشان نمی‌دهد و حالت‌های مختلف عضلات صورتشان زیر این آرایش سنگین به چشم نمی‌آید.

پوست اگر به پوشش‌دهی خاصی نیاز نداشته باشد، نباید تحت آرایش سنگین قرار بگیرد و اگر نیاز داشته باشد، باید توسط پودر آرایشی حرفه‌ای و با کیفیت انجام شود تا کمترین لایه را روی پوست ایجاد کند.

 

۱۱. رژگونه با خطوط هندسی!

خط رژگونه به هیچ عنوان نباید پیدا باشد و حالت خط‌کشی شده روی صورت عروس ایجاد کند. این اشتباه تمام عکس‌های شما را به رتوش نیازمند می‌کند.

رژگونه برای این است که گونه‌هایتان کمی حجم بگیرد و رنگ طبیعی زیبایی داشته باشد، اگر خیلی تیره و خط‌دار باشد، زیبایی آرایشتان را کاهش خواهد داد.

 

 

 

۱۲. پنکک و پودر آرایشی بسیار زیاد

این مورد از آرایش برای مات کردن کرم روی پوست است تا براق و روغنی نباشد. بنابراین تا همین حد کافی است و نباید در استفاده از آن دچار زیاده‌روی شد تا جایی که انگار یک لایه ضخیم، خشک و شکننده روی پوست است.

استفاده بیش از حد از پنکک و پودر آرایشی باعث می‌شود پوستتان در سرتاسر آن چین بخورد و با هر حالت چهره، چروکیده شود و این مسئله را هم دیگران متوجه خواهند شد و هم در فیلم و عکس‌ها مشخص خواهد بود.

 

۱۳. فراموش کردن آرایش بدن

این هم یک اشتباه دیگر که اگر فراموش کنید، حتما وقتی که عکس و فیلم عروسی را می‌بینید متوجه آن خواهید شد. آرایش پوست صورت، باعث می‌شود تفاوت آن با پوست گردن، سینه و پشت بدن به سرعت مشخص شود. بهتر است پوست بدن هم کمی درخشان براق شود.

 

 

 

۱۴. آرایش ضدآب برای تمام قسمت‌ها!

معمولا ریمل ضدآب را همه استفاده می‌کنند؛ اما برای بخش‌های دیگر هم باید از لوازم آرایش ضدآب استفاده کرد تا در اثر عرق کردن و گریه کردن که معمولا همه عروس‌ها با آن مواجه می‌شوند، آرایش پاک و کمرنگ نشود.

اگر عرق کردید و اشک ریختید، آن را پاک نکنید و دستمال را روی صورت نکشید، فقط دستمال کاغذی را روی قطره آب بگذارید و بلند کنید.

 

۱۵. بین هر مرحله از آرایش، کمی تامل کنید

هر مرحله از آرایش که انجام می‌شود، کمی تامل کنید تا خشک شود و کاملا روی صورت فیکس شود. این کار به ماندگاری بیشتر آرایش و مخلوط نشدن انواع رنگ‌ها در یکدیگر کمک خواهد کرد

۰
0

پیام های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *