راهکارهایی برای داشتن موهای ضخیم تر و بلند تر

نازک شدن موها مشکل شایعی است که علل مختلفی دارد. رژیم غذایی، الودگی هوا و بی توجهی به موها سبب بیماری مو و پوست سر میشود . ولی راه‌های زیادی برای نگهداری از پوست سر و مو وجود دارد که هر روز از طرف متخصصان توصیه میشود .

چند راهکار برای ضخیم شدن و بلند شدن بیشتر موها برای شما آورده ایم:

 

موهای خود را هر روز نشویید:پوست سر ما ساخته شده از یک روغن طبیعی است که از مو در برابر آسیب ها خارجی مراقبت میکند . هنگامی که این روغن هر روز شسته شود مو ها روز به روز ضعیف تر میشوند

بدن هرکس متفاوت از دیگری است ولی باید بتواند موهای خود را دو یا سه بار درهفته بشوید بدون این که دوباره چرب شود ولی درصورتی که موهای شما چرب است شما باید سه یا چهار بار در  هفته بشویید.

شستوشوی زیاد بندرت روی موهای شما اثر بد می گذارد. اشخاص با تار موهای نازک مستعد ابتلا به شوره سرنیز هستند و درصورتی که این اشخاص موهای خود را زیاد بشوریند پوست سر هم از بین میرود .

– ویتامین ب ۱۲ استفاده کنید

درصورتی که شما هم عاشق مو های بلند هستید، ولی خودتان اصلاً نمی توانید موهایتان را بلند کنید، باید بگوییم که احتمالا بدن شما ویتامین ب ۱۲ کافی ندارد. در واقع بدن برای رشد مو و سلامت آن، به این ویتامین احتیاج دارد. از این رو زمانیکه میزان این ویتامین در بدن شما کاهش می یابد، موهایتان خشک، نازک و شکننده میشود . پوست سر شما هم به این ویتامین احتیاج دارد، در غیر این صورت شما دچار خارش و شوره سر خواهید شد. از این رو بهتر است که مکمل ویتامین ب ۱۲ را بطور دائم استفاده کنید. برای اگاهی از میزان استفاده روزانه، بهتر است که از پزشک کمک بگیرید.

خوب بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند

– خوب بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند

روزانه دست کم ۸- ۷ ساعت بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند. عواملی مانند کمبود خواب و استرس معمولاً با ریزش مو در رابطه هستند.

– هنگام بستن موها دقت کنید

برای بستن موها از کلیپس یا گیره سرهایی با پوشش پارچه ای استفاده کنید.

– کارهای آرایش مو کمتر انجام دهید

کارهایی مانند رنگ کردن مو، فر کردن مو، یا کارهای آرایشی دیگر که در آن از موادشیمیایی بسیار قدرتمند و ابزار گرم کننده استفاده میشود را کم تر انجام دهید.

– از روغن های مخصوص استفاده کنید

از روغن های مخصوص استفاده کنید تا موهایتان ضخیم شود:بابونه، اسطو خودوس، رزماری، آویشن، گلشمعدانی، چوب سدر، روغن بادام، روغن نارگیل، روغن انگور فرنگی هندی و دهها روغن دیگر که برای موی سر شما موثر هستند.

۱۰ تا ۲۰ قطره از روغن انتخابی خود را بر روی پوست سرچکانده و با کمک انگشتان خود سر خود را ماساژ دهید.

شما همچنین میتوانید ۲ یا ۳ قطره از روغن خود را با شامپو و یا نرم کننده خود ترکیب کنید و سر خود را بشویید.

موهای خود را با استفاده از ۵ تا ۱۰ قطره از روغن  انتخابی خود و ترکیب آن با اضافه کردن ۳ تا ۴ قطره روغن زیتون، روغن جوجوبا یا روغن آفتابگردان. توجه کنید که تمام موها اغشته شوند آن گاه موهای خود را در یک حوله بپیچید و ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید و در پایان موهای خود را با شامپو و یا نرم کننده مانند قبل بشوئید.

از هر روغنی برای موهای خود استفاده نکنید.

از هر روغنی برای موهای خود استفاده نکنید

– موهای تان را با روش های طبیعی تقویت کنید

درصورتی که موهایتان بلند و ضخیم باشند، خواه بخواهید موهایتان را ببندید یا آنکه آن ها را باز بگذارید، در هر صورت، همه مدل موها برای شما عالی به نظر خواهند رسید. در نتیجه بیش تر خانم‌ها به دنبال راهی برای نگهداری از موهایشان هستند.

مطمئنا زیبایی مو به ظاهر کلی فرد کمک میکند و تأثیر گذار است. اما به این معنی نیست که شما لازم باشد پول بسیاری برای خرید محصولات گرانبها یا انجام درمانهای پر هزینه بدهید. در واقع شیوه های طبیعی بسیاری وجود دارند که میتوانند به ضخیم شدن مو های شما کمک کنند. این شیوه های طبیعی بی آزار و ارزان قیمت تر هستند.

– از وسیله ها حرارتی حالت دهنده زیاد استفاده نکنید

استفاده مکرر از سشوار و لوازم مو سبب میشود تا موها خشک و شکننده شوند و ریزش آن ها بیش تر میشود .

– سرتان را ماشاژ دهید

ماساژ دادن پوست سر، سبب میشود که گردش خون در سر شما جریان یابد. از این رو خون بهتر در فولیکول های مو جریان پیدا کرده و در نتیجه رشد مو را بهبود می بخشد. برای ماساژ دادن، انگشتان تان را روی پوست سرتان قرار داده و آن را به نرمی و در تمام جهت ماساژ دهید. شما حتی میتوانید این کار را موقع حمام کردن انجام دهید. بعد از آن، تاثیری که ماساژ سر روی موهایتان خواهد گذاشت را به خوبی حس خواهید کرد.

– موها را کوتاه کنید

موهای خود را زمانی کوتاه کنید که موهایتان خشک باشد انتهای آن را کوتاه کنید تا موهای جدید رویده شود.

موهایتان را با آب سرد بشویید

– از بالشت های ابریشمی استفاده کنید 

بالشت های نخی میتوانند رطوبت موهایتان را جذب کنند و منجر به خشک شدن آنها شوند؛ ولی درصورتی که برای خواب بالشی ابریشمی استفاده کنید، این اتفاق نمی افتد. پارچه های ابریشمی اصطکاک بین مو ها و بالشت شما را از بین می برند و در نهایت از اسیب موهایتان جلوگیری میکنند .

– موهایتان را با آب سرد بشویید

پس از آنکه موهایتان را در حمام شستید، آن را با آب سرد آبکشی کنید. این کار نه تنها مو ها را قوی تر و سالم تر کرده، بلکه برّاق تر و به تبع نرم تر هم میکند . با این همه فایده ها، آیا شما هنوز هم از شستشو موهایتان با آب سرد جلوگیری می کنید؟

– مدل دم اسبی تان را تغییر دهید 

چنانچه شما جزء افرادی هستید که دائم موهایتان را به صورت دم اسبی می بندید، باید بدانید که حتی مدل بستن موهایتان هم میتواند روی رشد موهایتان تأثیر بگذارد. مدل دم اسبی جزء مدل هایی ست که خیلی به نفع موهایتان کار نمی کند.

درصورتی که شما عادت دارید که دم اسبی تان را محکم و در قسمت بالای سرتان ببندید، از این پس اندکی آن را پائین تر بیاورید و شل تر ببندید. با این کار، از ریزش موهایتان جلوگیری می کنید. هر از چند گاهی هم به موهایتان استراحت دهید و آنها را باز بگذارید تا ریشه موهایتان از حالت کشیده شدن خارج شود.

۰
0

پیام های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *